Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу в закладі освіти

1. Дитина може звернутися до омбудсмена закладу освіти, відповідальної особи за роботу з протидії булінгу, класного керівника, соціального педагога, психолога, адміністрації про цькування над нею.
2. Педагогічний працівник, який отримав повідомлення в будь-якій формі, повинен інформувати керівництво закладу освіти.
3. Батьки/законні представники здобувача освіти подають заяву керівнику закладу освіти.
4. Директор видає наказ про проведення розслідування та створює комісію.
5. Комісія, на підставі вивчення документально зафіксованих випадків насильства, бесід, спостережень, соціологічних та психодіагностичних досліджень в класному колективі тощо, вирішує - є булінг, чи ні.
6. Рішення комісії підписують всі члени комісії.

Комісія з розгляду випадків булінгу (цькування):

· — Голова (очолити комісію може тільки представник адміністрації закладу освіти)
· — соціальний педагог;
· — практичний психолог;
· — класний керівник;
· — голова батьківського комітету ЗЗСО;
· — голова або активний член батьківського комітету класу

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

1. Надсилається повідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України та службі у справах дітей про випадок булінгу (цькування) в закладі освіти.
2. Надається психолого-педагогічна та соціальна допомога здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування).
Здобувачі освіти:
· Мають— правона отримання соціальних та психолого-педагогічних послуг як особа, яка постраждала від булінгу (цькування), стала його свідком або вчинила булінг (цькування)".
· —Зобов’язані повідомлятикерівництво закладу освіти про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком яких вони були особисто, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

Батьки:

мають право:

· — подавати керівництву або засновнику закладу освіти заяву про випадки булінгу (цькування) стосовно дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу;
· — вимагати повного та неупередженого розслідування випадків булінгу (цькування) стосовно дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу;

зобов’язані:

· — сприяти керівництву закладу освіти у проведенні розслідування щодо випадків булінгу (цькування);
· — виконувати рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.

Педагогічні працівники:

· —Мають правона захист під час освітнього процесу від будь-яких форм насильства та експлуатації, у тому числі булінгу (цькування), дискримінації за будь-якою ознакою, від пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю.
· — Зобов’язаніповідомляти керівництво закладу освіти про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком, якого вони були особисто, або інформацію, яку отримали від інших осіб, вживати невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування)
Національна дитяча "гаряча лінія" працює за безкоштовним номером
0 800 500 225 (зі стаціонарного телефону) і безкоштовним коротким номером 116 111 (з мобільних).
Кiлькiсть переглядiв: 189

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.